Resim Ara:Anahtar Kelimeler:


 

 

Gop Resimleri


Gop Resimleri
Gop Resimleri Gop Resimleri


Resim Seçenekleri

      
Resim Kodlari:
Websiteleri için Büyük Resim Kodu
Forumlar için Büyük Resim Kodu
Direk Sayfa Linki


Gop Resimleri

Açıklama: Gaziosmanpaşa Üniversitesi, 1992 yılında Tokat'ta kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir.

2006-2007 eğitim ve öğretim dönemi itibariyle(25.01.2007 esas alınarak öğrenci sayısı 11.751), öğretim elemanı sayısı 739, öğretim üyesi sayısı 608, idari personel sayısı 515'tir.
Üniversiteye Bağlı Bölümler

Fakülteler

* Eğitim Fakültesi
* Fen-Edebiyat Fakültesi
* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
* Tıp Fakültesi
* Ziraat Fakültesi

Enstitüler

* Fen Bilimleri Enstitüsü
* Sağlık Bilimleri Enstitüsü
* Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksek Okullar

* Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
* Sağlık Yüksek Okulu
* Yabancı Diller Yüksek Okulu
* Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu

Meslek Yüksek Okulları =

* Erbaa Meslek Yüksek Okulu
* Artova Meslek Yüksek Okulu
* Almus Meslek Yüksek Okulu
* Niksar Meslek Yüksek Okulu
* Reşadiye Meslek Yüksek Okulu
* Tokat Meslek Yüksek Okulu
* Turhal Meslek Yüksek Okulu
* Zile Meslek Yüksek Okulu
* Koyulhisar Meslek Yüksek Okulu
* Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
* Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

Yurt olanakları

İl merkezindeki yurtlar 720 erkek, 1332 kız olmak üzere toplam 2052 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Toplam 6 blok olup, 3 ayrı yerleşim yerinde bulunmaktadır.Kampus içerisindeki ve şehir merkezindeki tüm yurtlarda belediye ve özel taşımacılık tarafından sağlanan toplu taşıma araçları hizmet vermektedir.

Ulaşım

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampusu Tokat'a yaklaşık 9 km uzaklıkta ve Tokat - Amasya yolu üzerindedir. Aynı güzergah aynı zamanda Ankara, İstanbul yol güzergahıdır. Kampus ulaşımı özel toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Ayrıca personel için sabah ve akşam özel personel taşıma servisleri mevcuttur.

Toplu taşıma araçları GOP Kız Öğrenci yurdundan hareketle Niksar kavşağına kadar Behzat Bulvarını izlemektedir. Niksar kavşağından, eski rektörlük yoluna dönülerek Mevlana ve Demirköprü güzergahından Amasya yolu takip edilerek Taşlıçiftlik kampusuna ulaşılmaktadır. Hareket süreleri eğitimin durumuna göre değişiklik arz etmektedir. Üniversiteye çalışan toplu taşıma araçları mavi renktedir.

Tarihçe

Gaziosmanpaşa Üniversitesi


Halkla kucaklaşan, çağdaş, dinamik, paylaşımcı, katılımcı, bilgi ve teknoloji üreten, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlayan genç üniversite…


Adını Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa'dan alan Üniversitemiz 03.07.1992 tarihinde 3837 Sayılı Kanuna Ek 24. Madde gereğince kurulmuştur. Ziraat Fakültesi Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlı açılmıştır. Fen-Edebiyat Fakültesi, Niksar Meslek Yüksek Okulu, Tokat Meslek Yüksek Okulu, Zile Meslek Yüksek Okulu, Erbaa Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitülerinden oluşan Gaziosmanpaşa Üniversitesi 01.11.1992 tarihinde Rektör ataması ile üniversite olarak birimlerini oluşturmuştur.


Üniversitemizde öğretim dili Türkçe' dir. 2000-2001 eğitim-öğretim yılından itibaren Taşlıçiftlik kampüsündeki birimlerde bir yıl süreli İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı açılmıştır.


Üniversitemizde Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp, Fakültesi Ziraat Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü , Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Sağlık Yüksek Okulu, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Zile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu, Almus Meslek Yüksek Okulu, Artova Meslek Yüksek Okulu, Erbaa Meslek Yüksek Okulu, Niksar Meslek Yüksek Okulu,Reşadiye Meslek Yüksek Okulu, Tokat Meslek Yüksek Okulu , Turhal Meslek Yüksek Okulu, Zile Meslek Yüksek Okulu,Koyulhisar Meslek Yüksek Okulu, Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okullarında eğitim ve öğretime devam edilmektedir.


2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Tıp Fakültesine 25 öğrenci alınmıştır. Tıp Fakültesi öğrencilerimiz öğrenimlerine Gazi Üniversitesinde devam etmektedirler. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi hizmete açılmıştır.


Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Tokat Meslek Yüksek Okulunda ikinci öğretim yapılmaktadır.


2005-2006 eğitim ve öğretim dönemi itibariyle yaklaşık öğrenci sayımız 12.000,Akademik personel sayımız 608, idari personel sayımız 515 dir.

Gaziosmanpaşa Üniversitesinde akademik yıl, iki yarıyıldan oluşmaktadır. Üniversitemizde yaz okulu programı bulunmaktadır.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi, Amasya yolu üzerinde Tokat İl merkezine 9 km. uzaklıkta Taşlıçiftlik Mevkiinde 2000 dekar arazi üzerinde kurulmuştur. Taşlıçiftlik yerleşkesinde, Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen Bilimleri enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Beden Eğitimi Yüksekokulu, Tokat Sağlık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tokat Meslek Yüksekokulu ve Araştırma Uygulama merkezleri yer almaktadır. Şehir yerleşkesinde, Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü konuşlanmıştır. Artova ve Reşadiye hariç diğer ilçelerde yer alan Meslek Yüksek Okullarımızın kampüsleri bulunmaktadır.


Başarı ve maddi durumları dikkate alınarak, üniversitemiz öğrencileri üniversitemizin değişik birimlerinde yarı zamanlı olarak istihdam edilebilmektedir.

2007 öss sınavında bu üniye girecek arkadaslara başarilar dileriz
Anahtar Kelimeler: gou, gaziosmanpaşa, universitesi, resim, ve, resimleri
Tarih: 22.07.2007 23:17
Hitler: 83519
İndirmeler: 0
İzlenme: 3.95 (106Oylar)
Dosya Boyutu: 84.8 KB
Gönderen: Shun
Rate Photo


Photo Comments

Yetkili: Yorum:
Bu Resim için yorum bulunmuyor.

Dost Siteler
Resimler|Resimler|Resimler|Modifiyeli Arabalar|Gizlilik Politikamız|Sitemap

  Domain