Resim Ara:Anahtar Kelimeler:


 

 

OKAN ÜNİVERSİTESİ RESİMLERİ


OKAN ÜNİVERSİTESİ RESİMLERİ
OKAN ÜNİVERSİTESİ RESİMLERİ OKAN ÜNİVERSİTESİ RESİMLERİ


Resim Seçenekleri

      
Resim Kodlari:
Websiteleri için Büyük Resim Kodu
Forumlar için Büyük Resim Kodu
Direk Sayfa Linki


OKAN ÜNİVERSİTESİ RESİMLERİ

Açıklama: Okan Üniversitesi Okan Holding tarafından kurulmuş olan Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfına bağlıdır. Okan Üniversitesi 1999 yılında resmi olarak kurulmuştur. Eğitim Öğretime 2003-2004 eğitim - öğretim yılında başlamıştır.

Okan Üniversitesi bilgi çağının gerektirdiği evrensel değerlerle donatılmış, bilgili, araştırma yeteneği olan,alanlarında başarılı, iç ve dış rekabete açık ve ülke sorunlarına duyarlı insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programlarımız İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi : İşletme, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik; Fen Edebiyat Fakültesi : Mütercim Tercümanlık (İngilizce, Almanca, Rusça), Psikoloji; Mühendislik Fakültesi : Endüstri Mühendisliği; Bilgisayar ve Turizm Yüksekokulu : Turizm ve Otelcilik, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümlerinde sürdürülmektedir. Açılan programları yakın bir gelecekte Hukuk, Güzel Sanatlar ve İletişim Fakülteleri ile ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkınması için gerekli diğer programlar izleyecektir.

Bunların dışında lisans eğitimini tamamlamış ve kariyerlerinde aşama göstermek isteyen bireyler için Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde işletme, satış ve pazarlama, genel psikoloji ve çeviri eğitimi konularında tezli-tezsiz yüksek lisans ve doktora programları açılması planlanmaktadır.

Ayrıca ülkemizde ara eleman sağlanması ve eğitimi, üniversite sanayi işbirliği, Avrupa Birliğine hazırlık çalışmaları gibi amaçlarla Okan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Eğitim Programları uygulanmaktadır. Ayrıca üniversite sanayi işbirliğine ilişkin olarak Türk Telekom AŞ ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Üniversitemiz, eğitim ve öğretim hayatına İstanbul Kartal-Yakacık binasında başlamıştır. Kampüs çalışmaları hızla sürmektedir. Yeni ve çağdaş programlar ve bu programları yürütebilecek dinamik bir öğretim kadrosuyla Türk Yüksek Öğretimine çağdaş bir yaklaşımla katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Açılan programlarımıza ilk 1100 aday arasından alma başarısını gösteren üniversitemiz öğrencileri vakıf üniversiteleri arasında ilk 7 üniversitesinin arasında yer almış bulunmaktadır.

Okan Üniversitesi bütün bu amaç ve hedeflerini geçekleştirmek için küçük sınıflarda öğrenci-öğretim üyesi diyaloğunun birebir yaşandığı bir ortam içersinde bulunmaktadır.

Üniversitemizde öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısı beştir.Okan Üniversitesi öğrencilerinin %25'i karşılıksız eğitim ve ihtiyaç bursu almaktadır. Programlarımızda İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bir yıl süreli İngilizce Hazırlık programı uygulanmaktadır. Bunun dışında başta Moskova Üniversitesi olmak üzere yurt dışındaki diğer üniversitelerle işbirliği hazırlıkları sürmektedir.

Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile sürdürülen iyi ilişkiler sonucu bu devletlerden gelecek öğrencilere de çağdaş eğitim verilecektir. Böylece ileri düzeyde kültürel kaynaşma da sağlanabilecektir.

Okan Üniversitesi öğrencileri Okan grubunun yurt içi ve yurt dışındaki Fabrikalar, oteller ve diğer işletmelerinde staj yapma ayrıcalığına sahip oldukları gibi mezuniyetlerinde belirtilen iş yerlerinde öncelikli iş imkanlarına kavuşacaklardır. Şu anda öğrenim yapan öğrencilerimizin tümüne Okan grup şirketleri veya dışındaki işletmelerde ücretli staj imkanı sağlanmıştır.

okan üniversitesinden bir görünüm ve bi takım bilgiler
Anahtar Kelimeler: üniversite, resimleri, okan, üniversitesi, resimleri
Tarih: 13.07.2007 13:34
Hitler: 10556
İndirmeler: 0
İzlenme: 4.04 (43Oylar)
Dosya Boyutu: 211.0 KB
Gönderen: Bahrewan
Rate Photo


Photo Comments

Yetkili: Yorum:
Bu Resim için yorum bulunmuyor.

Dost Siteler
Resimler|Resimler|Resimler|Modifiyeli Arabalar|Gizlilik Politikamız|Sitemap

  Domain